Festival študentského remesla

10.06.2019 11:28

Už po siedmy krát sa v priestoroch Kežmarského hradu konal Festival študentského remesla organizovaný Súkromnou spojenou školou Biela Voda v Kežmarku. A keďže v tomto roku Kežmarok oslavuje 750.výročie udelenia mestských práv, aj festival sa niesol v tomto duchu.

Hoci festival odštartoval už vo štvrtok lampiónovým sprievodom, v piatok sa podujatie začalo sprievodom v dobových kostýmoch historickým centrom mesta. A potom sa žiaci stredných škôl z celého Slovenska pustili do práce, na nádvorí hradu a v jeho okolí prezentovali rôzne remeslá a pred hradbami mali návštevníci možnosť nahliadnuť do života prvých osadníkov, ktorí dali základ vzniku mesta Kežmarok.

Aj naša škola mala na festivale zastúpenie. Žiačky druhého ročníka odboru propagačné výtvarníctvo predvádzali účastníkom svoje zručnosti- písanie ikon, ktoré sa učili v októbri počas stáže na Cypre v rámci projektu Erasmus+.

Žiaci predviedli svoju zručnosť aj v rôznych súťažiach. Jednou z nich bola stolárska súťaž, kde mali za úlohu dvojčlenné družstvá vyrezať v časovom limite drevenú misu. Porota ako najkrajšiu a najlepšie vydlabanú misu vybrala prácu práve našich žiakov, Benjamína Selveka a Matúša Neupauera. Z ich víťazstva sa veľmi tešíme a obom chlapcom blahoželáme.

Mgr. Zlatica Svitanová

 

 ...fotky...